Ubytování na Djerbě

Djerba - hotel Alkantara ThalassaO ubytování nebudete mít na Djerbě nouzi, po celém ostrově jsou různě rozesety hotely či penziony, které svým návštěvníkům nabízí opravdu prvotřídní ubytování, včetně profesionálních služeb. Rezervovat hotel byste si měli co možná nejdřív.

Na Djerbě najdete více jak 3 desítky různých hotelů, od jednoduše zařízených jednohvězdičkových hotelů, přes oblíbené tříhvězdičkové až po nejluxusnější pětihvězdičkové hotely, které svým hostům nabízí řadu doplňkových služeb. Ve většině z nich se tak nachází vlastní fitness centra, bazény, lázně a mnohé další zařízení, které mají jediný úkol, a to co nejvíce zpříjemnit zdejší pobyt svým návštěvníkům.

Kromě hotelů se na Djerbě samozřejmě nachází i řada dalších ubytovacích zařízení. Rozšířené jsou například zdejší penziony nebo známé bed & breakfast. Také si můžete pronajmout apartmán. Nouze tu není ani o prázdninové areály a rezorty.

Pokud jde o stravování, na jídlo budete s největší pravděpodobností chodit do hotelové restaurace. Snídaně je většinou podávána formou bufetu. Pokud míříte na Djerbu s nějakou cestovní kanceláří, můžete si samozřejmě vybrat, jestli chcete polopenzi, plnou penzi nebo all inclusive. Výhodou dovolené na Djerbě je i to, že i když si objednáte all inclusive, neutratíte ani zdaleka tolik peněz, kolik byste utratili v jiné středomořské destinaci.

Djerba je známá také díky své vynikající kuchyni. Prvních chodem, stejně jako u většiny zemí Středomoří, se začíná předkrmem, které mají v strávníkovi probudit chuť k jídlu. Nejčastěji se podává tuňák, zelené a černé olivy a různě připravované saláty. Vynikající jsou i zdejší sladkosti, které jsou nejčastěji připravovány z medu. K nejoblíbenějším dezertům patří makroud, samsa, baklava, gharaiba a další. K pití si můžete dát mátový čaj, arabskou kávu nebo místní pivo Celtia. Ochutnat byste měli i pálenku z fíků „Boukha“ nebo datlový likér „Thibarine“.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2020 | Djerba (Tunisko) | www.edjerba.cz
Provozuje: TravelBees.cz