Houmt Souk

Djerba - Houmt SoukHoumt Souk je jedním z míst, které byste si během pobytu na Djerbě rozhodně neměli nechat uniknout. Jedná se vlastně o středisko místního dění a kultury, které je známé především díky svým trhům, které se zde konají už od nepaměti. V Houmt Souk tak naleznete velké množství malebných tržišť, proto se tomuto městu někdy také říká město tržišť. Kromě tržišť najdete v tomto kouzelném městě také řadu restaurací, barů, diskoték, ale také množství obchůdků se suvenýry.

Většina turistů ale toto město vnímá spíš jako místo pro jednodenní výlet, nebo jako takovou přestupnou stanici, kde se zdrží jen tak dlouho, než se budou moci přesunout do svého cílového letoviska. Protože se nejedná v pravém slova smyslu o letovisko, nenajdete tu ani mnoho hotelů.

Kupte si letenku na Djerbu za bezkonkurenční cenu!

Historie tohoto města spadá až do dob antického Říma. Toto místo ale bylo obydleno mnohem dřív, ale neslo jiný název, Girba. Podle něho také dostal tento ostrov svůj název. Po Římanech toto město obývali také Arabové, Španělé nebo Turci.

V Houmt Souk, v hlavním a největším městě na Djerbě, nacházejícím se v severní části ostrova, se u moře nachází španělská pevnost z 15. století Borj el Kebir, Velká pevnost. Ta dokonce sloužila jako základna slavnému Rudovousovi. V roce 1560 dobyl pevnost pirát Dragut Ali, který přeživší španělské obránce nechal povraždit a z jejich kostí nechal postavit věž. Ta už dnes ale nestojí.

A rovnou si rezervujte i úžasné ubytování!

Návštěvníci se mohou kochat také třemi významnými mešitami, kterými jsou mešita cizinců – Jemaá El Ghorba, Turecká mešita – Jemaá Et-Trouk z 18. století a mešita Sidi Brahim El Jamni, kterou zdobí malovaná střecha s četnými báněmi. Najdete tu ale také židovské synagogy. Ve městě můžete dále obdivovat 767 metrů hlubokou Artéskou studnu nebo turecké lázně Hammam El Barouni. Rozhodně si nenechte ujít procházku zdejším přístavem.

© Copyright 2020 | Djerba (Tunisko) | www.edjerba.cz
Provozuje: TravelBees.cz