Doprava na Djerbu

Djerba - letištěLetadlem se na Djerbu z České republiky dostanete asi za 2,5 hodiny. Jedná se o velmi pohodlný a rychlý způsob dopravy. Ani cena není nijak velká, ale samozřejmě záleží na konkrétním leteckém dopravci, a také v jakém předstihu si zarezervujete letenku. V případě, že na Djerbu cestujete s cestovní kanceláří, je cena za letenku již započítána v ceně za dovolenou. Odlétá se přímo z České republiky, a to jak z Prahy, tak i z Brna či Ostravy. Ve většině případů se jedná o přímé lety, ale někdy musíte počítat také s mezipřistáním, například pokud odlétáte z Brna, kdy váš let bude nejdříve směřovat do Ostravy, aby se zde nabral zbytek cestujících na Djerbu.

Na ostrově se nachází letiště, které využívají především charterové lety. Toto letiště se nachází v severozápadní části ostrova. Přestože na Djerbu létá neustále mnoho spojů, v žádném případě se nemusíte bát, že by vaše dovolená byla narušena hlukem přistávajících letadel. Letiště totiž leží na opačné straně ostrova, než kde jsou umístěny hotelové komplexy.

Dostat se sem můžete také trajektem, který vyráží z přístavu Ajim na jihozápadě Djerby a míří do pevninského Djorfu. Římská cesta, tak se nazývá asi 6,5 km dlouhá umělá hráz, která spojuje ostrov Djerbu s pevninou. Po této silnici se dostanete až do města Zarzis.

Po ostrově se pak můžete pohybovat několika způsoby. Kromě místních autobusů můžete využít také taxi služeb nebo si vypůjčit kola, motorky, skútry či automobily. Pokud jste se rozhodli využít taxi služeb, hlavně nezapomínejte si cenu domluvit předem, ještě před nástupem do vozidla. Budete si tak jistí, kolik zaplatíte. Řidiči také v případě domluvené ceny předem pak nezapínají taxametr.

Jízda v autobuse je levnější, než jízda taxíkem, a i proto je velmi hojně využívána. Za větší finanční obnos se autobusem můžete vydat také do vzdálenějších měst. Pokud se rozhodnete vypůjčit si kolo, motorku nebo automobil, dejte si na silničních komunikacích velký pozor. Silniční pravidla se zde příliš nedodržují a nehody jsou tu tak na denním pořádku.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2020 | Djerba (Tunisko) | www.edjerba.cz
Provozuje: TravelBees.cz