Památky a zajímavosti na Djerbě

Djerba - krokodýlí farmaDjerba, to nejsou jen luxusní hotely, překrásné pláže a teplé moře, ale také mnohé kulturní památky, vypovídající o historii ostrova.

Ostrov Djerba má být údajně ostrovem, na kterém se během své dlouhé cesty z Tróji zastavil slavný Odysseus. Djerba je také důležitým židovským poutním místem. Za prohlídku stojí také krásné město Habeš, které je nazýváno bránou Jihu.

Druhým největším městem na Djerbě je Midoun, kde se koná každé úterý tradiční berberská svatba. Největší atrakcí je ovšem krokodýlí farma, kde můžete vidět krmení krokodýlů nebo navštívit zdejší muzeum. Vydat byste se měli také do města Guellala, střediska keramiky. V Guellaly se nachází také Muzeum tradic.

Djerba je významným místem také pro Židy. Dodnes je Djerba důležitým židovským poutním místem. Blízko vesnice Hara Séghira stojí synagoga La Ghriba, která byla postavena v roce 1920 na základech jedné z nejstarších synagog světa. Synagoga je normálně přístupná. Židé mají v této synagoze něco jako centrum výzkumu Tóry. Nachází se zde také jeden z nejstarších exemplářů Starého zákona.

Ve městě Mellita se nachází jedna z nejstarších islámských staveb na ostrově, mešita Jamma El-Kebir, pocházející z 9. století. Město Mahboubine, vzdálené asi 4 km od Midounu, je nazýváno nejkrásnější zahradou ostrova. Město obklopují plantáže olivovníků, ovocných stromů a vinice. Jedním ze symbolů Djerby je také maják Taguermess, nacházející se na severovýchodě ostrova už od konce 19. století.

Vyberte si z široké nabídky zájezdů na Djerbu!

Na výlet můžete vyrazit také například do Matmaty, kde se dochovala unikátní architektura jeskynních obydlí, nebo do kouzelného města Tozeur, kde můžete obdivovat tradiční architekturu. Pěstují se zde také nejlepší datle z celého Tuniska. Krásný výlet je také k vyschlému slanému jezeru Chott El Jerid, kdy zbytky různě barevné soli vystupují ze dna. Překrásný průsmyk Selja můžete projet zrenovovaným vlakem „Červená ještěrka“.

© Copyright 2020 | Djerba (Tunisko) | www.edjerba.cz
Provozuje: TravelBees.cz